Jūnijs – kontrastu mēnesis

Viens sviež medu, citam bites pa koku zariem ķekaro. Aplīgošanai temati garantēti! 2018. gada maijs droši tiks ierakstīts dabas vēstures lappusēs ar vairākiem klimata radītiem “brīnumiem”. Siltākais maijs kopš meteoroloģisko novērojumu sākuma, valsts centrālajā daļā avenes uzziedēja mēneša 20. datumā, kad parasti tas notiek ap 10. jūniju (20 dienas vēlāk!). Gan straujais pavasaris, gan siltums un sausums maijā noteikti atstās savu ietekmi arī uz notikumiem jūnijā. Kā tas ietekmēs bišu saimes – to varam tikai zīlēt…

LBB sadarbībā ar Vācijas Giterslo rajona biškopjiem jūlijā organizē septiņas dienas garu ekskursiju “Medus Ceļš”. Aicinām pieteikties ekskursijai! Detalizētāku informāciju par ekskursiju, lūdzu, skatīt šeit.

24. martā LBB Pavasara konferencē lektori uzstājās ar vairākiem referātiem. Aicinām biškopjus iepazīties ar divu lektoru sagatavotajām prezentācijām:

1. Bioloģiskais biškopis Andrejs Briedis uzstājās ar referātu "Bioloģiskā biškopība – vakar un šodien". Lūdzu, prezentāciju skatīt šeit.

2. LBB biškopības konsultants Armands Gumbris uzstājās ar referātu "Bišu vaska pārstrāde". Lūdzu, prezentāciju skatīt šeit.

Bioloģiski ražotu pārtiku arvien vairāk pieprasa pircēji, jo īpaši pasaules attīstītākajās valstīs, tādēļ bioloģiskā lauksaimniecība attīstās un kultūraugu platības pieaug gan Eiropā, gan citur pasaulē.  Latvija nav izņēmums, mēs starp Eiropas valstīm ieņemam augsto sesto vietu, vērtējot bioloģiski apsaimniekotās platības valstī. Priekšā mums ir tādas valstīs kā Lihtenšteina ar 30,2% bioloģisko platību, Austrija 21,3%, Zviedrija 16,9%, Igaunija 16,5%, Šveice 13,1%, un tad seko Latvija ar 12,8%.

Pagājušā gada nogalē, 25. novembrī Jelgavā risinājās Latvijas Biškopības biedrības rīkotais seminārs: “Apiterapijā izmantojamie biškopības produkti un homeopātiskie preparāti, to pielietojums ginekoloģijā, geriatrijā un homeopātijā”.

Pasākums izraisīja ļoti lielu rezonansi, tas vienkopus pulcēja 120 interesentus: ārstniecības personas, biškopjus un citu nozaru pārstāvjus.