Cienījamie biškopji!

Kā katru gadu, arī šogad LBB piedāvā biedriem iegādāties ciltsmātes.

Māšu piegādes laiks - jūlija sākums līdz mēneša vidus, tomēr atgādinām, ka piegādes laiks var mainīties sakarā ar laikapstākļiem.

Pasūtījumus pieņem līdz 30. aprīlim.

Pieteikumus pieņem: Juris Šteiselis

  • telefoniski: 29717111 (vēlams ar īsziņu)
  • e-pastā: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Bišu māšu pieejamību, lūdzu, skatīt tabulā!

Bišu mātes Audzētājs LBB cena ar PVN (EUR)
Somu-Itāļu Ari Seppala (Somija) 52,00
Buckfast Ari Seppala (Somija) 52,00
Buckfast Bernd Brix (Vācija) 65,00
Kraina Johann Nastoll (Vācija) 35,00
Kraina Jonas Balzekas - instrumentāli sēklotas (Lietuva) 127,00

Māšu kvalitāte vairāk vai mazāk tomēr ir atbilstoša cenai - vislielākās cerības liekamas uz Vācijā audzētajām un kontrolētos apstākļos sēklotajām Buckfast mātēm no Bernd Brix. Tāpat augstu kvalitāti savām Krainas pasugas bišu mātēm nodrošina mūsu lietuviešu kolēģis Jonas Balžekas.

Mātes no Somijas nāk no lielākās bišu dravas Ziemeļeiropā. Ari Seppala dravā ir vairāk nekā pusotrs tūkstotis bišu saimju. Latvijas biškopji īpaši iecīenījuši viņa audzētās somu itālietes. Johann Nastoll (Vācija) Krainas pasugas bišu mātes ir gana lētas, lai to kvalitātei neizvirzītu augstas prasības, tomēr arī no šādām bišu mātēm iespējams atlasīt pa vērtīgam eksemplāram.

Atgādinu, ka neviena no piedāvātajām bišu mātēm nav pārbaudīta uz pēcnācējiem. Tās visas ir šajā sezonā dzimušas mātes un jebkurā gadījumā pastāv risks, ka daļa no tām neapmierinās pircēja cerības. Jo īpaši tas attiecas uz instrumentāli sēklotajām bišu mātēm - dažkārt gadās arī kļūmes mātes pielaižot saimei.

Daļa ciltsmateriāla tiek piegādāta pa pastu, arī tur pastāv riski, ka mātes ceļā var ciest. No pieredzes varu teikt, ka bieži biškopji izvēlas tikai vienu vai divas bišu mātes. Pavisam nepareizi, ja tās vēl ir arī no dažādiem audzētājiem. Tādam pirkumam maz jēgas! Pareizāk būtu iegādāties vismaz 3-5 viena audzētāja/pasugas bišu mātes, lai varētu ataudzēt meitas un izvēlēties labāko ciltsmāti savā dravā.

Vieksmīgu sezonu vēlot,
Juris Šteiselis
LBB vadošais pētnieks

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn