Sadarbībā ar Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātes Mūžizglītības centru jau 15. gadu tiek organizēti kursi biškopībā iesācējiem. Šā gada rudenī atkal uzsāksim jaunu mācību kursu. Ja kursu uzsākot dalībnieks ir LBB biedrs vairāk kā 1 gadu, tiek piemērota 10% atlaide.
Aicinām pieteikties tirgotājus tirdzniecībai Biškopju vasaras saietā, kas plānots šā gada 15. jūlijā aktīvās atpūtas parkā "JIP Mārupīte", Mārupes novadā.
Lai noskaidrotu zemes vienības kadastru numuru, kuru vēlaties pieteikt atbalstam intervencē “Biškopības vienību apsaimniekošana apputeksnēšanas vajadzībām”, un par kuru nepieciešams cita zemes apsaimniekotāja saskaņojums, var izmantot internetā pieejamās sistēmas, piemēram, Meliorācijas kadastra informācijas sistēmu https://www.melioracija.lv/.
Lauksaimniecības Datu centrs informē, ka laikā no 1. aprīļa līdz 30. septembrim (apputeksnēšanas periodā), pārvietojot bišu stropus uz pagaidu atrašanās vietām (pagaidu novietnēm), bišu īpašniekiem šī pārvietošana jāreģistrē LDC mājas lapas autorizētajā sadaļā – Novietnes žurnāls - kustība.
13.05.2023. spēkā stājušies grozījumi Ministru kabineta noteikumos Nr. 134 “Lauksaimniecības un akvakultūras dzīvnieku, to ganāmpulku un novietņu reģistrēšanas un lauksaimniecības dzīvnieku apzīmēšanas kārtība”.
LBB šogad turpina sadarbību ar COLOSS projektu un Skandināvijas-Baltijas valstīm, lai noteiktu BIŠU SAIMJU ZAUDĒJUMU APMĒRU VALSTĪ 2022/2023. gada ziemā. Lai aizpildītu anketu, lūdzu, spiediet ŠEIT.
Sākot ar 2023.gadu Latvijā ir ieviests jauns atbalsts lauku attīstības intervencē "Biškopības vienību apsaimniekošana apputeksnēšanas vajadzībām".
Otro gadu pēc kārtas pašā Jelgavas centrā darbosies pirmais Latvijas urbānais jumta bišu dārzs ārpus Rīgas, kas šogad ir izaudzis līdz piecām saimēm. Jelgavas poliklīnika ar Latvijas Biškopības biedrību un biškopi Nauri Bērziņu turpina sadarbību, lai pētnieciskos nolūkos iegūtu medus paraugus pilsētvidē, veiktu tā fizikāli – ķīmiskās analīzes un apkopotu datus par medu pilsētvidē.
Kas jāzina dzīvojot un strādājot vienā teritorijā ar lāci? Kā pasargāt dravu no lāča postījumiem? Kā rīkoties, kad lācis izpostījis bišu saimes?
Biškopju viedoklis: prioritārie pasākumi Latvijas biškopības nozares attīstībai Paldies ikvienam dalībniekam, kas šogad piedalījās “Biškopju pavasara konferencē 2023” un pauda savu viedokli.
Latvijas Biškopības biedrībai ir svarīgas jūsu izvirzītās prioritātes, lai kopīgi sakārtotu un attīstītu Latvijas biškopības nozari!
Šā gada 18.martā notika Latvijas Biškopības biedrības organizēta Biškopju Pavasara konference, kura pulcējās vairāk nekā 700 biškopji no visas Latvijas.
Latvijas Biškopības biedrība aicina ikvienu interesentu uz Biškopju Pavasara konferenci! Konference notiks 18. martā, Zemgales Olimpiskajā centrā Jelgavā, Kronvalda ielā 24.
Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitāte sadarbībā ar Latvijas Biškopības biedrību vēlas uzaicināt Jūs pievienoties B-THENET, kas ir pirmais tematiskais tīkls ar mērķi apvienot Eiropas biškopjus.
Kopš pagājušā gada pavasara Latvijas Valsts mežzinātnes institūta "Silava", Tartu Universitātes Zooloģijas katedras, Igaunijas Dzīvības zinātņu universitātes Mežsaimniecības un meža ekoloģijas katedras un Lietuvas Dabas izpētes centra zinātnieki veic kopīgu pētījumu par sabiedrības attieksmi pret lielajiem plēsējiem – vilkiem, lūšiem un lāčiem, kā ietvaros visās trīs Baltijas valstīs tiek veikta iedzīvotāju aptauja, izmantojot interneta vidē aizpildāmas anketas.
Jauns konkurss biškopjiem! Latvijas Biškopības biedrība (LBB) izsludina stāstu konkursu biškopjiem "Mani stāsti par bitēm". Konkursa mērķis ir apkopot biškopju pieredzi, veidojot kopīgu digitālo arhīvu, kurā šos stāstus publicēsim un glabāsim, un tie būs pieejami lasīšanai ikvienam.
Latvijas Dabas fonds projekta LIFE-IP LatViaNature ietvaros sāk dabiskās pļavas produktu zīmola izveidi un aicina dabisko zālāju apsaimniekotājus pieteikties kā sadarbības partneriem un potenciālajiem dabiskās pļavas produktu ražotājiem.
Aicinām vaska apmaiņu pret šūnām un vaska iegādi veikt reģistrētos vaska pārstrādes uzņēmumos, kuri atrodami PVD reģistrā. Ar pārstrādes uzņēmumiem variet iepazīties lasot tālāk šo rakstu.
Aicinām pieteikties semināriem, kurus vadīs zviedru lektors Preben Kristiansen, Rēzeknē, Siguldā un Saldū. Semināri tiks tulkoti latviešu valodā, paredzētais ilgums 4-5 stundas. Dalībnieku skaits ierobežots!
Konference notiks 2023. gada 25. februārī, Augšdaugavas novada kultūras centrā “Vārpa”, Dobeles iela 30, Daugavpilī. Konferences sākums pulksten 10.00
Aicinām pieteikties kursam "Bišu māšu audzēšana". Kursam var pieteikties vienā no trim grupām – Valmieras, Varakļānu vai Cīravas.
Iepazīsti Latvijas bites! Jau trešo gadu Latvijas Biškopības biedrība aicina pievērst uzmanību savvaļas apputeksnētājiem un iepazīstina ar mūsu medusbišu tuvām radiniecēm – vientuļajām bitēm.
Pēc Latvbijas Biškopības biedrības biedru izrādītās intereses, piedāvājam iepazīties ar medus eksporta noteikumiem.
Vebinārs notiks šā gada 20. janvārī pulksten 10.00. Reģistrācija vebināram līdz 19. janvāra plkst. 9.00, lai pieteiktos klikšķiniet šeit – reģistrācijas anketa. Vebināru vadīs LBB konsultante – veterinārārste Ineta Eglīte.
Aicinām ziņot LBB par plānoto bišu saimju skaitu līdz 31. martam. Bišu saimju skaita reģistrēšana LBB datu bāzē ir svarīga, lai veiktu pretvarras preparātu iepirkumu un nodrošinātu koleģiālu sadali.
Konkurss tiek pagarināts līdz 12. martam! Latvijas Biškopības biedrība arī šogad aicina piedalīties fotokonkursā “Drava ziemā”. Atskatoties uz pagājušo fotokonkursu un lielo atsaucību, šī gada konkursu izsludinām līdz pašām februāra beigām. Aicinām fotografēt skaistos ziemas sniegotos stropus un dravas. Ļaujiet vaļu eksperimentiem, jauniem skatu rakursiem, un esiet radoši! Aicinām ikvienu dalīties ar fotogrāfijām, kurās fiksēta bišu drava ziemā.
Latvijas Biozinātņu un Tehnoloģiju universitātes zinātnieki Eiropas projekta "B-THENET" ietvaros, sadarbībā ar Latvijas Biškopības biedrību veic pētījumu par ceļojošo dravniecību un informācijas uztveri, un vēlas noskaidrot Latvijas biškopju viedokli par to.
Informējam, ka bišu saimju īpašniekiem vai turētājiem Lauksaimniecības datu centram (LDC) ir jāsniedz informācija par bišu saimju skaitu uz 1. novembri. Dati sniedzami attiecīgā mēneša laikā. Pārskats par bišu saimēm ar atskaites datumu 01.11.2022. ir jāiesniedz no 01.11.2022. līdz 30.11.2022., paziņojot ganāmpulka un novietnes reģistrācijas numuru, pārskata datumu un bišu saimju skaitu.
Lai veicinātu biškopības produktu noietu, Latvijas Biškopības biedrība arī šogad plāno izveidot biškopības produktu digitālo katalogu, kurā aicinām biškopjus un viņu uzņēmumus pieteikties, parādot savas produkcijas klāstu.
Aicinām piedalīties akcijā, kurā tiek lietas ierakumu sveces Ukrainas valsts aizstāvju vajadzībām. Nepieciešams gan vasks, gan metāla bundžas, nodot iespējams Latvijas Biškopības biedrības birojam vai atsūtīt ar pakomātu starpniecību. Izejmateriālu vākšana notiks līdz š.g. 9.decembrim.
Medus ražošanas izmaksu uzskaites un pašizmaksas aprēķinu modelis ir sagatavots, izmantojot citu valstu pieredzi un paraugus, un pielāgojot to Latvijas biškopju vajadzībām. Tas ir izmaksu uzskaites parauga modelis Excel formātā, kuru ikviens biškopis var izmantot un pielāgot savas saimniecības vajadzībām.