Septembra sākumā aicinājām biškopjus piedalīties pasākumā “Medus diena dravā”.  Pasākums notika jau sesto gadu un Latvijas Biškopības biedrība aicināja visus biškopjus iesaistīminētajā pasākumā šā gada 8.septembrī.

Šajā pasākumā piedalījās 9 biškopji no visas Latvijas. Tika pārstāvēti Vidzemes, Kurzemes, Zemgales novadi un Rīga. Apmeklējot dravu bija iespējams iegūt zināšanas par bitēm, biškopja profesiju, dažādām medus šķirnēm, uzzināt kā rodas medus, kā arī degustēt un iegādāties biškopības produktus.

Vidzemes pusē “Lejaslīvēs” Ata Vaļļa dravā bija viesojušies apmēram 70 interesentu. Atis stāsta, ka pasākums esot bijis ļoti sirsnīgs un diena pagājusi pozītīvi. Pasākumā esot iesaistījusies visa ģimene, arī vecāki.

Kurzemē mācību dravā “Strops” esot bijuši apmēram 30 apmeklētāju, bet pie biškopja Visvalža Ausekļa apmeklētājiem bijusi iespēja gulēt uz bišu gultām, ko arī interesenti izmantoja. “Vīnkalnos” pie biškopja Agra Saules viesojušies 60 apmeklētāji. Agris Saule šajā pasākumā piedalījās pirmo reizi un ar pasākuma norisi savā dravā bija ļoti apmierināts. Esot guvis daudz pozitīvu emociju.

Pirmo reizi šajā pasākumā piedalījās arī biškope Egita Miķelsone no Zemgales puses. Pēc pasākuma izdarīti daži secinājumi, kā šo pasākumu uzlabot nākamajā gadā, lai piesaistītu vēl vairāk apmeklētāju.

Rīgā “Medus dienu dravā” pārstāvēja konkursa “Garšīgākais medus 2018” uzvarētājs, Hotel Janne īpašnieks, biškopis Valdis Janovs kopā ar biškopi Ilmāru Jarganu. Visa pasākuma laikā šos biškopjus apciemoja apmēram 100 interesentu. Rīdzenieki, kā arī viesnīcas ārzemju viesi, esot bijuši ļoti ieinteresēti par to kā rodas bišu maize, jo pasākuma laikā tika demonstrēts kā iegūst bišu maizi.

Liels paldies visiem biškopjiem par dalību pasākumā un tradīciju turpināšanu!

Foto no biškopju personīgā arhīva.

 

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn