Lolita Rudzīte (01.01.1956-02.09.2021).

Šā gada 2. septembrī, mūžībā devusies mūsu kolēģe, pieredzējusī biškope, ilggadējā Latvijas biškopības biedrības un Ogres biškopības biedrības valdes locekle, Lolita Rudzīte.

Darbu Lolita sāka pēc Vecbebru Sovhoztehnikuma absolvēšanas 1974. gadā. Pirmā un vienīgā darba vieta - Skrīveru izmēģinājumu saimniecība. Šeit arī iepazinās ar savu nākamo dzīvesbiedru Raimondu un kopā turpināja strādāt saimniecības bišu dravā. Pēc Latvijas valsts neatkarības atjaunošanas Rudzīšu ģimene izveidoja savu dravu, atjaunoja dzimtas mājas uzbūvēja dravas māju, izauklēja un izskoloja divus dēlus. Diemžēl pāragri nācās atvadīties no vīra un sievietei grūtās dravas gaitas pēdējos gadus nācās staigāt vienai. 

Lolita bija atsaucīga kolēģe, kura nekad neliedza savu padomu jaunajiem un topošajiem biškopjiem, ilggadēja prakšu vadītāja, tehnikuma valsts eksāmenu komisijas locekle, aktīvi iesaistījās Latvijas Biškopības biedrības aktivitātēs. Kopš biedrības dibināšanas, aktīvi līdzdarbojusies, bijusi Aizkraukles nodaļas vadītāja, bet kopš 2000. gada – LBB aktīva valdes locekle. Atceramies Lolitas dzēlīgās piezīmes un uzmundrinājumus kolēģiem, apmeklējot Latvijas labākās bišu dravas konkursa “Gada biškopis” ietvaros.

Pati biškopību mācījusies pie tā laika labākajiem pasniedzējiem, kas iemācīja ne tikai bites kopt, bet arī ierādīja darba tikumu. Lolita reiz žurnālam “Biškopis” stāstīja: “Esmu pateicīga saviem labajiem pedagogiem – Vilmai Kamolai, Andrejam un Monikai Mižiem, kas man ierādīja divas dzīvē svarīgas lietas: patstāvību un darba tikumu. Kā arī to, ka ar bitēm nevar tā – gribēšu, darīšu, negribēšu – nedarīšu. Bites prasa atbildību!”

Un tā, atbildībā pret bitēm un līdzcilvēkiem ir aizvadīts bagāts mūžs.

Latvijas Biškopības biedrība izsaka visdziļāko līdzjūtību tuviniekiem un sēro kopā ar pārējiem Latvijas biškopjiem par kolēģes zaudējumu.