Par šī unikālā produkta īpašībām cilvēce zinājusi jau sen, tas izmantots kā veselīgas un ilgas dzīves nodrošināšanas līdzeklis dažādos vēsturiskajos laikos un kultūrās. Senajā Ķīnā to sauca par imperatoru ēdienu un tas bija pieejams tikai imperatoram un augstāko kārtu cilvēkiem, lai būtu veseli un veicinātu enerģijas pārpilnību. Senajā Indijā jau izsenis maharadžas to novērtējuši kā atslēgu  jaunības un dzīvīguma uzturēšanai.

Bišu māšu peru pieniņš ir bišu zemrīkles un virsžokļa dziedzeru sekrēts, ar ko bites baro perus -  savus kāpurus. Atkarībā no tā vai cirmenītis šo pieniņu dabū 3 dienas vai arī tik, cik grib, no tā izaug darba bite, kura dzīvo vasarā 30 dienas vai arī bišu māte, kura pēc apaugļošanās dēj olas un nodzīvot var pat līdz 5-7 gadiem.

Pēc satraucošo ziņu skatīšanās Vakara Panorāmā vai citos ziņu raidījumos, kur redzami cilvēki maskās un tiek uzskaitīti saslimušie un mirušie, vakarā vienalga ir jāiet gulēt, taču var gadīties, ka aizmigt vairs nevar. Tāpēc pirms gulētiešanas  vismaz 1h nedrīkst skatīties nekādos ekrānos, - ne TV, ne datorā, ne telefonā.

Propoliss ir bišu produkts, taču tā izcelsme nav no bišu organisma. Bites to savāc dabā no dažādu koku pumpuru un lapu sveķiem, Latvijā visbiežāk no apsēm , papelēm arī bērziem u.c. Propolisam piemīt pretbaktēriju, pretsēnīšu, pretvīrusu ietekme, organismā darbojas arī kā savelkošs un asinsvadus nostiprinošs, kā arī tam piemīt pretsāpju īpašības.

22. februārī Starptautiskajā Latgales reģiona biškopju konferencē tika prezentēts ziņojums par medus kvalitatīvajiem rādītājiem un to izmaiņām atlaidināšanas rezultātā. Lai lauztu sabiedrībā klīstošos mītus par medu un tā kvalitātēm kā atlaidināšanas, tā uzglabāšanas laikā un saliktu visu pa plauktiņiem, tapis padziļināts pētījums par Žanja Jesko veikto nelielo eksperimentu. (..)

Aicinām iepazīties ar Lindas Vainovskas veikto pētījumu, kas ir nozīmīgs un saistošs biškopības industrijai un medus patērētājiem. Pētījumā analizēta hidroksimetilfurfurola (HMF) satura un diastāzes bioloģiskā aktivitāte tējā ar medu. Ar pētījumu varat iepazīties šeit!

Jau kopš 2000.gada Latvijas Biškopības biedrībai (LBB) pieder preču zīme „Ievākts Latvijā”. Jau iepriekš biškopju sabiedrībā daudz tika runāts par to kā aizsargāt vietējo Latvijas medu no lētā importa medus. Tajā laikā ievestais importa medus bija nezināmas izcelsmes un daudz vairāk izplatīts nekā tas ir šodien, jo pašreiz arī lielākie Latvijas medus fasētāji lielāko daļu medus iepērk no vietējiem biteniekiem.

Kāds Vācijas bitenieks iesūdzējis valsti tiesā. Viņa bišu ievāktajā medū konstatēti ģenētiski modificētās (ĢM) kukurūzas ziedputekšņi no netālā kukurūzas lauka, kur ģenētiski modificētā kukurūza MON 810 tika audzēta pētnieciskiem nolūkiem. Kā beidzās šī prāva? Par to februāra sākumā tika ziņots vairākos Eiropas ziņu portālos.

Liepu saldajai smaržai par godu jūliju sauc par liepu mēnesi. Ar liepu ziedēšanu saistās saldi smaržojošs vasaras vidus, bet ziemas vakaros smaržīga liepziedu tējas tase ar medu.