Voldemārs Indriķis Sloka dzimis 1910. gada 8. oktobrī, miris 2002. gada 13. februārī. Godprātīgs, iedvesmojošs skolotājs ar augstiem ideāliem, kuru cienīja gan skolēni, gan kolēģi, gan skolas vadība, talantīgs mūziķis – dziedātājs, kordiriģents, vijolnieks un ne tikai, aizrautīgs kokaudzētājs ar lieliem sapņiem, prasmīgs amatnieks, politiķis un arī kaislīgs biškopis – to visu var teikt par Voldemāru Sloku, apliecinot viņa daudzpusīgās intereses un aktīvo dzīves pozīciju visa mūža garumā. 

Rakstu sērija veltīta žurnāla "Biškopis" 25 gadu jubilejai! Par žurnāla “Biškopis” pirmajiem gadiem un par to, kā savu ceļu pie lasītājiem sāka citi biškopības žurnāli Latvijā. “Biškopis” pie saviem lasītājiem dodas jau 25. gadu – izdevums dzima 1997. gadā kā tolaik Latvijā populārā žurnāla “Dārzs un Drava” mazais brālis.

Ziemeļeiropā biškopju organizāciju vēsture iesniedzas 19. gadsimta vidū, precīzāk, tā otrajā pusē.

19. gadsimts bija laiks, kad veidojās tas pamats uz kura vēlāk, 20 gadsimtā, attīstījās zinātne, rūpniecība un arī lauksaimniecība. Pasaules biškopībā 19. gadsimta vidus ir raksturīgs ar racionālās biškopības dzimšanas laiku un, neizbēgami, biškopībai kļūstot ienesīgākai, pieauga lauksaimnieku interese par šo nozari. Ieinteresētiem cilvēkiem vienmēr ir par ko parunāt, apmainīties viedokļiem un pakāpeniski rodas interese apgūt jaunas zināšanas un zināmā mērā arī pabalstīt vienam otru. Un te nāk talkā tāds instruments, kā biedrība. Cunftes, amatu brālības un tamlīdzīgas organizācijas pazīstamas jau kopš „ļoti sirmas” senatnes, taču biškopībai tas bija kas jauns.